Sevgili Öğrencilerimiz,

Uzaktan eğitim-öğretim sürecimizde, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) çerçevesinde her türlü verinin üniversitemiz kontrolünde/bünyesinde tutulması gerekliliği ve özellikle sizlerin internet kota kısıtlamaları nedeni ile yeni bir eğitim portalına geçiş zorunlu hale gelmiştir.

Bu nedenle 6 Nisan 2020 Pazartesi itibariyle üniversitemizin tüm birimleri, üniversitemizin tam kontrolünde olan SAKAI tabanlı bir uzaktan eğitim-öğretim sistemine geçiş yapacaktır.

“online DEU” olarak adlandırdığımız ve online.deu.edu.tr adresi üzerinden hizmet verecek olan sistemimiz için 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında kademeli bir geçiş planlanmıştır. online DEU sistemine geçiş takvimimiz aşağıdaki şekilde olacaktır: – 6 Nisan 2020, Pazartesi: İzmir Meslek Yüksekokulu – 7 Nisan 2020, Salı: Mühendislik Fakültesi

8 Nisan 2020, Çarşamba: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 9 Nisan 2020, Perşembe: Buca Eğitim Fakültesi, tüm Enstitülerimiz 10 Nisan 2020, Cuma: Diğer Fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokulları Öğrencilerimizin yabancı olmadığı sisteme geçişte sıkıntı yaşamaması için yine her türlü destek sunulacaktır.

Bilgilerinize sunarız. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü